بذر گل همیشه بهار - Calendula seed

محصول جدید

بذر گل همیشه بهار - Calendula seed

جزییات بیشتر

مشخصات

ماندنی : نیست
فصلی : است
فضای باز : مناسب است
آپارتمان : مناسب نیست
مقدار در هر بسته : 10 گرم

اطلاعات بیشتر

بذر گل همیشه بهار - Calendula seed

نیازها

خاک : خاک غنی و زهکشی شده 

دما :20  درجه سانتیگراد  

آب و رطوبت :  مرطوب  

نور :  زیاد

ابتدا دانه ها (بذرها)را در خزانه می کارند. سپس گیاه جوان حاصل را به نحوی نشا می کنند که هر گیاه از دیگری حداقل 40 تا 45 سانتی¬متر فاصله داشته باشد. با استفاده از روش گلخانه، قبل از فروردین تا اوایل اردیبهشت، می توان گیاه جوان حاصل را به زمین اصلی انتقال داد. بدون استفاده از گلخانه نیز می¬توان دانه ها را در شیارهایی به عمق 3 سانتی متر کاشته و رعایت کرد که در هر 40 سانتی متر فاصله، 2 تا 3 دانه کاشته شود. روی دانه ها را نیز باید به علت مجاور بودن با هوا که اغلب ممکن است سرد و نامساعد باشد از یک قشر نازک خاک مناسب پوشانید

از آنجا که منشا این گیاه نواحی گرم مدیترانه است، در طول رویش به گرما و همچنین تابش نور نیاز دارد. همیشه بهار، به خوبی قادر است خشکی و درجه حرارت های پایین را به خوبی تحمل کند. حتی برای مدت محدودی قادر به تحمل درجه حرارت های زیر صفر است. همیشه بهار از رشد و نمو سریعی برخوردار است، بطوریکه 50-40 روز بعد از سبز شدن به گل می روند. اگر گل ها بلافاصله پس از باز شدن چیده شوند جوانه های زایشی جدید بوجود می آیند. گرده افشانی در این گیاه بوسیله باد و حشرات انجام می شود. اگرچه این گیاه در خاک های فقیر (از نظر مواد غذایی) نیز گل های زیبایی تولید می کند، ولی در این شرایط حداقل مقدار ماده موثره را خواهند داشت. رطوبت زیاد برای همیشه بهار مضر است و خطر گسترش بیماری های قارچی را افزایش می دهد. پی-اچ خاک برای همیشه بهار، 5/4 تا 2/8 مناسب است. بذرها در ردیف هایی به فاصله 40 تا 50 سانتیمتر کشت می شوند. عمق بذر همیشه بهار در موقع کشت، باید 2 تا 3 سانتی متر باشد.

بذرها را بر روی سطح خاک بپاشید و روی آن را با حداکثر نیم سانتیمتر خاک نرم بپوشانید. خاک را تا سبز شدن بذرها مرطوب نگه دارید. در زمانی که بذر کاشته می‌شود و ابتدای سبز شدن آن چون ریشه ندارد و در زمین استوار نگردیده، اگر از فشار آب برای آبیاری استفاده شود تمام بذرها شسته خواهند شد. لذا از آبپاش برای آبیاری آن استفاده می‌گردد. پس از سبز شدن گیاه آبیاری محصول به روزی یک بار و یا یک روز در میان کاهش پیدا می‌کند. یکنواخت بودن توزیع آب در طی فصل رشد باعث جلوگیری از ریزش گل و نیز جلوگیری از ایجاد عارضه پوسیدگی می‌گردد.

نکته : توصیه میشود برای سبز کردن هر نوع بذری از کوکوپیت یا پیت ماس استفاده کنید.درصورت استفاده از خاک یا بسترهای دیگر درصد جوانه زنی کاهش می یابد و در مواردی موجب عدم سبز شدن بذرها می شود.

می توانید از خاکبرگ و بسترهای آماده دیگر برای پر کردن ظرف کاشت بذر استفاده کنید و ریختن 3-4 سانتی متر کوکوپیت یا پیت ماس روی سطح بستر و قراردادن بذر داخلشان کافی است و نیازی نیست همه ظرف کاشت بذر را با این دو پر کنید.seed,خرید گل همیشه بهار,خرید بذر,بذر گل,بذر گل همیشه بهار,خرید گل همیشه بهار,خرید بذر گل همیشه بهار,,خرید گل,خرید گل الوان,فروشگاه گل,خرید بذر گل,خرید بذر گل های زینتی,همیشه بهار الوان,همیشه بهار زرد,همیشه بهار آبی,همیشه بهار ارغوانی,همیشه بهار قرمز,همیشه بهار بنفش

1 محصولات دیگر در همان شاخه: